Poleć znajomym

Krówki i alchemia

Jak zbierać punkty?

Autor: (6580 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchnia Agaty

Smak słodkiego toffi jest dla mnie jednym z najprzyjemniejszych w kuchni. Maślany aromat i kolor bursztynu. To jest to! Po eksperymencie z domowym wyrobem krówek uznałam, że lepiej zdać się na profesjonalistów i kupić ich opakowanie w sklepie. Cóż, nie każdy efekt naszej kuchennej pracy bliski jest idealnemu oryginałowi. Cukiereczki nie były złe, co to to nie, ale gdzie ta aksamitna gładkość?! Gdzie ciągutkowatość?!

Sposób przygotowania

  1. Krówki robiłam (przez przypadek) dwoma "rzutami".

  2. Najpierw w dużym, 5-litrowym garnku- taka wielkość jest konieczna, gdyż masa bardzo rośnie przy podgrzewaniu, gotowałam 500 ml 35% śmietanki z 1 szklanką cukru, 1/2 łyżeczki soli i kilkoma kroplami olejku waniliowego. Trwało to ponad godzinę. Gdy masa ładnie się zarumieniła, przelałam ją do wyłożonej papierem do pieczenia keksówki.

  3. I tu moja pierwsza obserwacja. Gotowałam chyba zbyt długo, gdyż masa od razu kamieniała na łyżce i trzeba ja było błyskawicznie przelewać do foremki. Ta część krówek okazała się twarda, chrupiąca i błyszcząca niczym cukierki Werther's Original.

  4. Niestety za szybko wzięłam się za ich krojenie, przez co połowa się pokruszyła. Niewiele myśląc wsadziłam tę część z powrotem do garnka i powoli podgrzałam z 2 łyżkami mleka. Ta porcja jest zupełnie inna. Bardzo miękka, o innym, mniej maślanym aromacie.

  5. Dlaczego obie wersje tak się od siebie różnią, nie mam pojęcia.

  6. Może ktoś z Was, kuchenni alchemicy-praktycy, to wie?

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.